S.B.T Stop Bleeding Tourniquet

SBT je zdravotnícky nástroj poskytujúci núdzovú prvú pomoc v náročných podmienkach. SBT je vytvorený na rýchle zastavenie krvácania z končatín a s absenciou suchého zipsu. Každý SBT produkt je opatrený aj certifikátom z výstupnej kontroly. 

• absencia suchého zipsu
• vysoká odolnosť voči vode, bahnu a snehu
• kovové pracky
• možná aplikácia aj pod vodou
• veľmi rýchla a jednoduchá aplikácia

Hmotnosť bez balenia: 85gr
Rozmery balenia: cca. 160mm / 60mm / 35-40mm


S.B.T. bol vytvorený pre zahraničný trh.

Jednou z kľúčových požiadaviek koncového zákazníka bolo vytvoriť funkčné škrtidlo bez použitia suchého zipsu, ktorý sa nachádza na väčšine dostupných škrtidiel na trhu pod názvom CAT, ale má aj výhody nad škrtidlom typu SOFTT.

Iný kľúčový zákazník vyžadoval vytvorenie remienku na utiahnutie škrtidla z materiálov, ktoré by sa časom a častým používaním na výcvikoch nestrapkali... Ak sa suchý zips zanesie rôznymi nečistotami (tráva, blato, prach, sneh...), znižuje sa jeho priľnavosť. Výsledkom tohoto zanášania v kombinácií s fyzickými vlastnosťami materiálu môže byť zlyhanie škrtidla.

Ten istý fatálny jav môže nastať pri dlhodobom pôsobení vody, alebo vlhkosti na úchyty škrtidla. Najhorším variantom môže byť kombinácia oboch faktorov. Avšak pri aplikácií takýchto podmienok musia byť vytvorené vhodné podmienky testovania materiálov a očakávané zvýšené náklady na testovanie pri ich vývoji.

Pre škrtidlo S.B.T. bol zvolený sťahovací systém vyrobený z leteckého hliníku.  Toto eliminuje akúkoľvek možnosť zlyhania vplyvom vlhkosti, špiny, rôznych klimatických a environmentálnych vplyvov. Ďalšou veľmi dôležitou výhodou škrtidla S.B.T. v porovnaní s inými typmi šrtidiel, vrátane SOFTT, je je neporovnateľná rýchlosť aplikácie. Pri aplikovaní S.B.T. je vypustený nepotrebný tzv. prechod medzi "rukou" a "nohou". Medik vycvičený v núdzovej starostlivosti o zranených, hlavne pri prvej pomoci počas boja, by mal mať škrtidlo neustále pripravené na aplikáciu v pozícií "na ruku" v prípade strelných zranení horných končatín. Pri testovaní tohoto prípadu nebol problém aplikácie šrtidla ani samotnou osobou. Avšak problém nastal pri zraneniach nôh. Najskôr musí byť rozpojený suchý zips vytiahnutím celého pásu cez pracku popod celú končatinu, jeho prevlečenie cez uťahovací prevlečník, uvoľnenie časti zachytenej suchým zipsom a len s pomocou zraneného bolo možné utiahnuť škrtidlo pomocou rotácie navijaku. Medik strácal drahocenné sekundy, ktoré rozhodujú neúprosné utrpenie medzi životom a smrťou raneného. Pritom môže nastať kombinácia zranení hornej a dolnej končatiny a použitia dvoch škrtidiel. V tomto prípade aplikácia zraneným pri použití škrtidiel so suchým zipsom je takmer neľudským výkonom. 

V prípade S.B.T. je tento vplyv celkom eliminovaný a nie je potrebné využívať popísaný postup. 

Škrtidlo je vždy pripravené v univerzálnom stave "noha, ruka". V prípade prechodu na "nohu" stačí otvoriť kovovú pracku, vložiť pásy pod končatinu, zatvoriť pracku a utiahnuť ich. V prípade kombinácií zranení hornej a dolnej končatiny je možné jednoducho rozpojiť a spojiť hliníkovú pracku s použitím troch prstov.

Napíšte hodnotenie

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie hodnotenia

S.B.T Stop Bleeding Tourniquet Red

S.B.T Stop Bleeding Tourniquet Red
  • 35,00€

  • Bez DPH: 29,17€